Vispārīgi runājot, spiediena mazgātājs izmanto barošanas ierīci, lai palielinātu ūdens spiedienu. Ja ūdens trieciena spēks ir lielāks par netīrumu saķeri ar objekta virsmu, netīrumi tiks noņemti.
Spiediena mazgātājs ir sadalīts divās kategorijās: augstspiediena aukstā ūdens mazgātājs un augstspiediena karstā ūdens mazgātājs. Lielākā atšķirība starp abiem ir apkures ierīce. Ikviens, kurš vispirms mazgā traukus ar aukstu ūdeni un pēc tam karstu ūdeni, pamanīs, ka ūdens temperatūra ietekmē mazgāšanas kvalitāti un ātrumu. Eļļas traipu tīrīšanas procesā karstā ūdens augstspiediena tīrīšanas līdzekļu iedarbība ir ievērojama.
Bet karsts ūdens var sabojāt dažas virsmas, tāpēc pirms virsmas tīrīšanas ieteicams konsultēties vai pārbaudīt (piemēram, flīžu terase ir jātīra ar aukstu vai siltu ūdeni).
Turklāt karstā ūdens veļas mazgājamās mašīnas cena būs augsta un ekspluatācijas izmaksas būs augstas (jo ir nepieciešama papildu apkure). Normālos apstākļos neskaitāmi lietotāji tīrīšanai var izvēlēties aukstā ūdens augstspiediena tīrīšanas līdzekļus; protams, lai uzlabotu efektivitāti, daudzi klienti joprojām pērk karstā ūdens tīrīšanas līdzekļus.
Karstā spiediena mazgātājs, kas ir jaudīgāks par elektriskā spiediena mazgātāju, nodrošina:
Salīdzinot ar elektrisko augstspiediena tīrītāja maksimālo ātrumu 600 litri stundā, plūsmas ātrums ir 1000 litri stundā;
Spiediens ir līdz 280 bāriem, un elektriskā spiediena mazgātājs var sasniegt līdz 160 bāriem;
Tas atbalsta karstu vai aukstu ūdeni, atšķirībā no elektriskā spiediena mazgātāja, kam ir tikai auksts ūdens.
Pirms iegādes jums papildus jāapsver:
Tās pieļaujamā ūdens temperatūra;
Notekūdeņu maksimālā temperatūra.